Partneři Projektu

Poznejte organizace, které se na projektu podílejí

Kaş Halk Egitimi Merkezi


KAŞ HALK EGİTİMİ MERKEZİ

Halk Eğitim Merkezi Kaş ilçesinde, Antalya’ya 180 km uzaklıkta bulunan bir eğitim kurumudur. Kaş'ın merkezi, kendine özgü doğal güzelliklerine rağmen, sadece sınırlı sayıda turisti çeken gelişmekte olan bir turizm merkezidir. Seralarda yetiştirilen bitkiler, son yıllarda şehir merkezine yakın bazı köylerde yaşamanın yeni bir yolu olarak ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte, ilçe ayrıca turistik ve tarım alanlarından ziyade kırsal, dağlık ve dağınık yerleşime sahip köylerden oluşmaktadır. Bölge, dağlık, kırsal, dağınık ve ayrıca turistik coğrafi yapısı nedeniyle son yıllarda birçok sosyoekonomik değişime maruz kalmıştır. Bu sosyoekonomik değişiklikler, kırsal alandan uzaklaşan, turistik ve tarımsal alanlara daha az fırsatın olduğu yerlerden kayda değer bir göç ortaya çıkardı.Göç çeşitli eğitimsel, ekonomik ve sosyal zorluklar yarattı. Bu dezavantajlı bölgelerdeki kadınların çoğunun ev hanımı olduğu ve kişisel gelişim için yeterli fırsata sahip olmadığı keşfedilmiştir. Bu nedenle ilçe, bu şartlar ve Antalya şehrinin merkezine uzaklığı nedeniyle zorunlu bir hizmet bölgesi olarak kabul edilmektedir.

Her yaştan ve eğitim seviyesinden insanlara hizmet veriyor ve toplumun gayrı resmi eğitim ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyoruz. Merkezin faaliyetleri kapsamında her yıl ortalama 150 kurs ve 6000 katılımcıyla çeşitli kültürel, mesleki, sanatsal kurslar düzenlenmektedir.

Merkezdeki kurslar arasında dil kursları da vardır ve bunlardan biri  de ilçede yaşayan yabancı sakinler için Türkçe kursları. Herkes yeni bir ülkede yaşamak  bazıları için zorlu bir süreç olabilir, fakat merkezde düzenlediğimiz kurslarla yabancılar için daha bunu  kolaylaştırıyoruz.

Contact information

E-mail address
kashalkegitimimerkezi@hotmail.com